Jalgsimatkad metsaradadel kui ka rabas

Meie matkajuhid viivad Teid matkama nii metsaradadel kui ka rabas. Teeme koostööd ühe Soomaa hinnatuima ja põnevama teadjamehe Edu Kuilliga, kes viib teid matkale mööda Soomaa radu, Hüpassaare laudteel  või Sakala teed, mille käigus õpetab teid tabama ürgseid looduse rütme.  Edu on Iidsete šamanistlike loodusteadmiste järgija ja praktiseerija. Püüab neid lahtimõtestada ja tänapäevaeluga siduda. Seega ise šamaan. Edu ise ütleb:" Elan oma tavalist elu, ebatavalisel moel!"

Endast, kirjutab Edu teile järgmist:

Mina, Matkajuht

Olen sündinud Soomaa serva peal Serukülas, Kõpu kihelkonnas. Lapsepõlve mängumaad ulatusid Halliste luhtadele ja puisniitudele ning Öördi ja Kikepera rappa. Suvel tuli kaasa lüüa heinateol ja talvel jääväljadelt heinte äraveol. Võisin tundide kaupa vahtida läbipaistvasse Halliste jõe vette ja jälgida kalade tegutsemist, unustades, miks mul õngelatt käes on?! Peites end puuvõrasse või heinaküüni oli tore jälgida metsloomi, kui need nähtavale ilmusid. Lisaks sellele minu isa seletused lindudest, loomadest ja taimedest. Külarahva jutustused loomadega kohtumistest ja muudest elulistest juhtumistest on täiendanud minu teadmiste pagasit.

Soomaa Rahvuspargi tekkimine ja mu enda elumuutused tõid mu sünnikoju tagasi. Nüüd soomaal matkajuhi tööd tehes aitavad otsene elukogemus ja kultuuripärand mu tegevust värvikamaks muuta. Mõned kuuldud ja kogetud kohtumised metsloomadega jõudsid ka kaante vahele raamatus „Soomaa loomajutud.“ Põimin neid ja teisi lugusid oma matkadel kohaliku looduse ja kultuuripärandi tutvustamise vahele. Paistab, et inimestele see meeldib.

Mõnusaid elamusi looduse rüpes!

Giidiga matk Hüpassaare raba laudteel Soomaa põhjaserval.

Hind: 100,00€/grupp 
Matka kestuseks on 2,5h, pikkuseks umbes 5km mööda laudteid. Kevadest-sügiseni on võimalus matkal minna end kastma ka rabalauka vette, kuhu on ehitatud sptsiaalsed ujumiskohad.
Kuna Vanaõue asub kuulsal Sakala teel, siis on igal külalisel võimalik minna omalkäel jalutus- või jooksuringile selle tähistatud matkarajale.
Esimese matkaraja pikkuseks on 3km, ajaliselt võib arvestada jalgsimatkakas 1,5-2h. Matkarajale jääb ka Luidete puhkekoha piknikuplats.
Teine, pikem rada, viib Teid Kurgjale, Jakobsoni Talumuuseumini. Raja rikkuseks 12,7km, tagasi Vanaõuele on võimalik tellida vastu buss.


Teeme Sulle 1 päevaga personaalse pakkumise

Soovin pakkumist